Valtuustoryhmä 2021-25

Espoon kaupunginvaltuuston SD-jäsenet ja varajäsenet 2021-25:

Kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja 2021-24 ja
Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja 2024-25
Markku Sistonen

Valtuustoryhmän puheenjohtaja
Markku Sistonen
046 877 3884
markku.sistonen@espoo.fi

Valtuustoryhmän 1.varapuheenjohtaja
Liisa Kivekäs
p.044 041 1051
likivekas@gmail.com

Valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, tiedottaja
Helena Marttila
helenamarttilasdp@gmail.com


Espoon kaupunginvaltuuston SD-jäsenet:

Maria Guzenina
maria.guzenina@eduskunta.fi
050 512 2282

Johanna Värmälä
johannavarmala@gmail.com
050 592 7619

Markku Sistonen
markku.sistonen@espoo.fi
046 877 3884

Jama Mohamed
muha000@hotmail.com

Aulikki Pentikäinen
aulikki.pentikainen@live.com

Liisa Kivekäs
likivekas@gmail.com
p.044 041 1051

Juri Aaltonen
juri.aaltonen@outlook.com
040 553 8536

Abdirahman Ali
abdirahman.ali@espoo.fi

Hannele Kerola
hkerola@elisanet.fi
040 828 9901


Valtuuston varajäsenet kutsujärjestyksessäSähköpostiosoitteet
Habiba Alixabiba03@gmail.com
Martti Hellströmmarttifi@gmail.com
Maria Outinen maria.outinen@gmail.com
Heini Saikkonenheini.t.saikkonen@gmail.com
Taru Salovaarataru.salovaara@gmail.com
Mikko Lievonenmikko.lievonen@gmail.com
Leo Heiskanenlexa.heiskanen@gmail.com
Taru Gustafssontaru-gustafsson@outlook.com
Antti Aarniokingiantti@gmail.com
Riikka Ahonvalariikka.ahonvala@outlook.com